Perdanga
Perdangą galima šiltinti tiek atvirų, tiek uždarų porų poliuretano putomis. Atvirų porų poliuretano putos geriau izoliuoja garsą, yra lengvesnės ir pralaidesnės garui, todėl tinkamos, kai svarbu užtikrinti tam tikrą konstrukcijos kvėpavimą. Uždarų porų poliuretano putos pasižymi didesniu šiluminės varžos koeficientu ir veikia kaip papildoma hidroizoliacija, todėl idealiai tinka, kai reikalingas maksimalus šilumos išsaugojimas ir sandarumas.
Poliuretano putos turi puikų sukibimą su įvairiais paviršiais, todėl šiltinimo darbus galima atlikti tiek iš perdangos apačios, tiek iš viršaus.

Šiltinimas iš viršaus į apačią


Šiltinimas iš viršaus į apačią yra vienas iš paprasčiausių metodų, todėl jam dažnai taikoma žemesnė kaina. Svarbiausi šio metodo privalumai:
✅ Lengvas ir greitas įgyvendinimas.
✅ Reikalingas minimalus paviršiaus paruošimas.
✅ Galima purkšti putas tiesiai ant esamo paviršiaus.
Pasiruošimas šiltinimui priklausomai nuo paviršiaus:
🔹 Jei šiltinama tarp gegnių, būtina užtikrinti tinkamą pagrindą poliuretano putoms. Tam iš vidinės pusės reikia sumontuoti garo barjerinę plėvelę (pvz., polietileninę ar specialią difuzinę membraną). Ji apsaugos konstrukciją nuo perteklinės drėgmės, kuri gali kilti iš pastato vidaus. Kai plėvelė pritvirtinta, šiltinimo darbus galima atlikti tiesiai purškiant poliuretano putas ant jos.
🔹 Jei šiltinama ant betoninės plokštės arba paviršiaus, kuris jau turi tinkamą pagrindą (pvz., OSB plokštes), papildomo pasiruošimo nereikia – galima šiltinti tiesiai ant dangos. Tačiau labai svarbu, kad paviršius būtų sausas, nes drėgmė gali neigiamai paveikti putų sukibimą ir izoliacines savybes.
Šiltinimas iš apačios į viršų
Šiltinimas iš apačios į viršų reikalauja kruopštesnio pasiruošimo, nes ši technologija yra panaši į stogo konstrukcijos šiltinimą.
Svarbiausi aspektai šiltinant iš apačios:
🔹 Šiltinama ant medžiagos, kuri lengvai praleidžia garą. Tai gali būti medinės konstrukcijos arba specialios difuzinės plėvelės.
🔹 Jei nėra užpurškiamas papildomas uždarų porų poliuretano putų sluoksnis, iš vidinės pusės būtina įrengti garo barjerą. Jis apsaugos šiltinimo sluoksnį nuo perteklinės drėgmės, sklindančios iš patalpų vidaus.
🔹 Baigus šiltinimo darbus, būtina užtikrinti tinkamą ventiliaciją mansardiniame aukšte (šaltojoje palėpėje,).
